Hafta İçi - 08:30-18:00 | Pazar Kapalı

Ürün Fotoğrafları

Genel Bilgiler


ÖZELLİKLERİ

PFA Hortum, şeffaf hortum olarak bilinmektedir. Şeffaf pvc ile üretilmiş bir hortumdur. Genellikle bahçe sulama, tarım işleri, sanayi alanlarında, makinalarda ve otomobillerde sıkça kullanılır.

PFA üretiminde çok yüksek sıcaklıklarda eritilir ve işlenir. Bu sebeple PFA reçinesini kaplamak son derece zordur. Yapısı gereği oldukça kristal,viskoz ve son derece kesilmeye duyarlıdır.

PFA(Perfloroalkoksi) tamamen florlanmış, yarı saydam bir polimer olup ticari olarak da oldukça popüler bir üründür. Teflon PFA marjinal olarak esnek polimer ile malzeme düşük sürtünme katsayısı özelliğine sahiptir. Üstelik yüksek derecede güçlü ve sert bir malzemeye sahiptir.

Dirence, stres çatlamasına, kimyasal ve çözücülere tepki vermemektedir. Ek olarak PFA sıcaklığa toleranslı kapasiteye sahip olur ayrıca hem yüksek hem de düşük sıcaklık koşullarında kullanılabilir. Dielektrik sabiti mükemmel olup kimyasal stabilitesi de oldukça yüksektir.

Perfloroalkoksi alkanlar, PFA ve PTFE arasındaki ana fark ise polimerin erimiş halde işlenmesine izin veren alkoksi ikameleridir.

-Moleküler düzeyde, PFA diğer floropolimerlere göre daha küçük zincir uzunluğuna sahiptir. Aynı zamanda diğer floropolimerlerden daha yüksek bir zincir dolaşımına sahiptir.

-PFA yapısında bir oksijen atomuna sahiptir. Yapıdaki bu fark PFA’ya gelişmiş akış, sürünme direnci ve termal stabilite verir.

PFA SEFFAF HORTUM ÖLÇÜSÜ