Hafta İçi - 08:30-18:00 | Pazar Kapalı

Ürün Fotoğrafları

Genel Bilgiler


ÖZELLİKLERİ

Termoplastik dediğimiz ısıyla yumuşayan belirli sıcaklıkta bükülebilir veya kalıplanabilir hale gelen ve soğuduktan sonra katılaşan özelliğe sahip hortumdur.Kimya  Hortumu kimyasal ve çok çeşitli tehlikeli kimyasalları işkemek için mekanik olarak tasarlanmıştır.Tüm hortumlar %100 aromatik geçirmezlik ve antistatik özelliklere sahiptir. Çekme(emiş) ve boşaltma amaçlı olarak kullanılır. İç PTFE Nanotec yapısı sayesinde hortumun iç duvarına hiçbir şey yapışmaz ve iç olukların ve kıvrımların olmaması nedeniyle içinde hiçbir şey sıkışıp kalmaz. Malzemelerin transferi için ağır hizmet yapıya sahiptir. Emme veya basınç altındaki kimyasallar için gemiden kıyıya ve gemiden gemiye için kullanılır. Genel olarak zorlu endüstriyel ve denizcilik uygulamalarında tercih edilir.

Kimyasal Hortumlar, hem organik hem inorganik sıvı kimyasallar için tasarlanmıştır. Bunlar, asit ve bazlar, tuz çözeltileri, boyalar ve vernikler solventler gibi maddelerdir. Kimyasalların işlenmesinde, sıvı kimyasalların, kimya, gıda, ilaç endüstrisindeki çeşitli teknolojik işlemler için çok sayıda başka endüstriyel işlem için aynı zamanda laboratuvarlarda iç hortum tabakası kimyasal korozyona karşı yeterince dayanıklı olmalıdır.

Kimyasal Hortum, güçlü asitleri ve alkalileri her türlü endüstri sıvısını emme ve boşaltmada yaygın olarak kullanılmaktadır. Yapı olarak ;

-Daha esnek

-Yaşlanmaya karşı dirençli

-Aşınmaya karşı dirençli

-Yağa karşı dirençli

-Su ve ozon direncidir.

Kimyasal Hortum direnci açısından doğru hortumu seçmek için ortamın türü, durumu, maddenin konsantrasyonu sıcaklığı ve çalışma basıncı önemlidir.

KİMYASAL MADDE ÖZEL SOLVENT ALICI VERİCİ HORTUMU