Hafta İçi - 08:30-18:00 | Pazar Kapalı

Ürün Fotoğrafları

Genel Bilgiler


ABRATEC 400 KOMPOZİT HORTUM

ABRATEC 400 Kompozit Hortum termoplastik dediğimiz ısıyla yumuşayan belirli sıcaklıkta bükülebilir veya kalıplanabilir hale gelen ve soğuduktan sonra katılaşan özelliğe sahip hortumdur. PTFE, Polyethylene, Polyester film ve Polypropylene malzemelerden imal edilmiş ve çok katmanlı yapıya sahiptir. Polimerik Polyester kumaş kaplama dış katmanı sayesinde hava şartlarına ve aşınmaya dayanıklıdır. Diğer dış katmanı ise özel PU kumaştır. PU kumaş ozon, güneş ışığı ve hava şartlarına dayanıklılığı sayesinde ileri derece ısı ve aşınma özelliği de sahiptir.

ABRATEC 400 hortumlarda yüksek yoğunlukta PLT borusal şekilli filme sahip olduğu için sızmaları engelleyerek sağlamlığını garantiler. 316 Paslanmaz Çelik iç ve dış teller ile destek sağlar. Birlikte sarılmış olduğu tüm farklı katmanlar iç ve dış tel spiralleri arasında preslenerek sıkıştırılmıştır. ABRATEC demiryolu ve karayolu yükleme ve boşaltma depolama tankları silolar ve tesis içi kullanıma uygundur. Yüksek aromatik veya aromatik suya daldırmaya direnmek için özel birleştirilmiş kapaklar kullanılır. Direnç göreceli ve hafifliği emmek için tasarlanmıştır. Avrupa EN 13765:2003 Tip 3 (BS 5842:1980), standartlarında belirtilen özelliklere ve NAHAD prensiplerine (NAHAD 600/2005) uygun olarak üretilmiştir.

ÖZELLİKLER VE UYGULAMALAR

ABRATEC 400 Kompozit Hortum aşırı esnek ve bükülmesi kolay olmasından kaynaklı kullanıma uygundur. ABRATEC 400 Kompozit Hortum herhangi bir kirleticiyi ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Üretimin tüm aşamasında hortum kontrol edilir ve üretim sürecinde hiçbir yağlayıcı veya yağ kullanılmaz. Tüm hortumlar %100 aromatik geçirmezlik ve antistatik özelliklere sahiptir. Çekme(emiş) ve boşaltma amaçlı olarak kullanılır. Kömür suyu bulamaç yakıt transferi için yaygın kullanılır, içinde asılı duran ince kömür parçacıklarından oluşan yeni yakıt türüdür. Hem kompozit hem de hortum sistemlerinin esnekliğini rijit boru/döner bağlantı sistemlerinde bulunan güçle birleştirilir. İç PTFE Nanotec yapısı sayesinde hortumun iç duvarına hiçbir şey yapışmaz ve iç olukların ve kıvrımların olmaması nedeniyle içinde hiçbir şey sıkışıp kalmaz. Emiş değeri EN ISO 7233 B Metoduna göre 0,9 bardır. Kaplin ve dıştan sıkıştırılmış paslanmaz çelik yüksüklerle yapılmıştır.

ABRATEC 400

ABRATEC 400 düzenekleri, kolayca geniş bir kaplin yelpazesi ile donatılmıştır. Tüm etanol dereceleri işlemek için özel tasarlanmış yakıt hortumudur. Uzun bakım gerektirmeyen servis ve bakım gerektirmeyen ve sorunsuz çalışma ile etkin bir pozitif çatı drenajı sağlar. Bu hortum bükülmesi veya tıkanması olmadan daha uzun hizmet ömrü sağlar. ABRATEC 400’ü gevşek buhar veya çeşitli kimyasallarla temizlemek mümkündür. Olası sızıntıları önlemek ve gaz geçirmez bir yapıyo garanti etmek için PLT dikişsiz boru şeklindedir. Tüm hortumlar %100 antistatiktir emme veya boşaltma için kullanıma uygundur. Genel olarak çok çeşitli sıvı veya gıda ürünlerinin emme altında transferi veya basıncında kullanılır. Yeni yakıt türünün ana avantajı sıvı yakıt veya kalorifer yakıtı kullanımına izin verir. Ancak atmosferdeki emisyonu azaltır. Demiryolu ve karayolu tankerleri, yükleme ve boşaltma, depolama tankı tesis içi kullanıma uygundur. Palm, Hindistan cevizi, ayçiçeği tohum veya zeytinyağı dahil tüm yemeklik yağ transferlerinde kullanılır.

GÜVENLİK

Güvenilirlik açısından BS 5842:1980 bölüm 6.4(EN ISO 1402)’e uygun olarak 11/2” değerinde test edilmiştir.. Hortumun bir ucundaki güvenlik yüksüğü üzerinde, üretici adı, normal değerler, hortum montaj test seri numarası değerleri kalıcı mühür ile gösterilmektedir. İstenildiği taktir de tam test sertifikası sunulabilir.

BAŞLICA KULLANIM ALANLARI

·  Petrol-Kimya endüstrisi

·  Tankerden tankere transfer hortumu

·  Kızgın yağ

·  Biyoyakıt emme

·  Havacılık-benzin alanında

·  Yakıt yağlama

·  Yağlama yağları taşıma

·  Demiryolu ve karayolu tankerleri

·  Yükleme boşaltma tankı

·  Gemiden gemiye dolum hortumu,