Hafta İçi - 08:30-18:00 | Pazar Kapalı

Ürün Fotoğrafları

Genel Bilgiler


DRAINTEC KOMPOZİT HORTUM

DRAINTEC Kompozit Hortum termoplastik dediğimiz ısıyla yumuşayan belirli sıcaklıkta bükülebilir veya kalıplanabilir hale gelen ve soğuduktan sonra katılaşan özelliğe sahip hortumdur. PTFE, Polyethylene, Polyester film ve Polypropylene malzemelerden imal edilmiş ve çok katmanlı yapıya sahiptir. Polimerik Polyester kumaş kaplama dış katmanı sayesinde hava şartlarına ve aşınmaya dayanıklıdır. Diğer dış katmanı ise özel PU kumaştır. PU kumaş ozon, güneş ışığı ve hava şartlarına dayanıklılığı sayesinde ileri derece ısı ve aşınma özelliği de sahiptir.

DRAINTEC hortumlarda yüksek yoğunlukta PLT borusal şekilli filme sahip olduğu için sızmaları engelleyerek sağlamlığını garantiler. Birlikte sarılmış olduğu tüm farklı katmanlar iç ve dış tel spiralleri arasında preslenerek sıkıştırılmıştır. DRAINTEC Hortum sistemi yağmur suyunu yüzer bir çatıdan tahliye etmek için depolama tanklarının içine daldırmak üzere tasarlanmıştır. Yer üstü depolama tankının yüzer çatısından suyun uygun şekilde boşaltılmasını sağlar. Yüksek aromatik veya aromatik suya daldırmaya direnmek için özel birleştirilmiş kapaklar kullanılır bu sayede hortumlarımız mükemmel kimyasal özelliğiyle biyoyakıt emme ve tahliyesinde kullanılır. Direnç göreceli ve hafifliği emmek için tasarlanmıştır. Avrupa EN 13765:2003 Tip 3 (BS 5842:1980), standartlarında belirtilen özelliklere ve NAHAD prensiplerine (NAHAD 600/2005) uygun olarak üretilmiştir.

ÖZELLİKLER VE UYGULAMALAR

DRAINTEC Kompozit Hortum aşırı esnek ve bükülmesi kolay olmasından kaynaklı kullanıma uygundur. DRAINTEC Kompozit Hortum herhangi bir kirleticiyi ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Üretimin tüm aşamasında hortum kontrol edilir ve üretim sürecinde hiçbir yağlayıcı veya yağ kullanılmaz. Tüm hortumlar %100 aromatik geçirmezlik ve antistatik özelliklere sahiptir. Çekme(emiş) ve boşaltma amaçlı olarak kullanılır. Tekrarlanabilir döşeme düzeni 360°bobin ile tek bobin tekrarlayan döşeme desenine sahiptir. Yenilikçi bir şekilde yüzer çatı drenaj sorunlarına daha iyi çözüm sağlar. Hem kompozit hem de hortum sistemlerinin esnekliğini rijit boru/döner bağlantı sistemlerinde bulunan güçle birleştirilir. İç PTFE Nanotec yapısı sayesinde hortumun iç duvarına hiçbir şey yapışmaz ve iç olukların ve kıvrımların olmaması nedeniyle içinde hiçbir şey sıkışıp kalmaz. Emiş değeri EN ISO 7233 B Metoduna göre 0,9 bardır. Kaplin ve dıştan sıkıştırılmış paslanmaz çelik yüksüklerle yapılmıştır.

DRAINTEC

DRAINTEC düzenekleri, kolayca geniş bir kaplin yelpazesi ile donatılmıştır. Paslanmaz çelik veya alüminyum halkalarla dövülmüş Biyoyakıt emme ve tahliyesinde kullanılır. -40 ila +100°C arasındaki sıcaklıklarda olan ürünlerin tahliyesine sahiptir. Tüm etanol dereceleri işlemek için özel tasarlanmış yakıt hortumudur. Uzun bakım gerektirmeyen servis ve bakım gerektirmeyen ve sorunsuz çalışma ile etkin bir pozitif çatı drenajı sağlar. Bu hortum bükülmesi veya tıkanması olmadan daha uzun hizmet ömrü sağlar. O-ringler, yataklar veya contalar üzerinde gerilim yüklemesine sahip değildir. Pahalı fırdöndüler yerine HINGE DRAINTEC SYSTEM düz hat tasarımında benzersiz esnek bağlantılar kullanır. Dengesiz yüklemeye neden olan ofsetler MENTESE DRAINTEC SİSTEMİ ile sabit bir konumda kolayca kurulur, minimum çalışma alanı gerektirir.

GÜVENLİK

Güvenilirlik açısından BS 5842:1980 bölüm 6.4(EN ISO 1402)’e uygun olarak 11/2” değerinde test edilmiştir.. Hortumun bir ucundaki güvenlik yüksüğü üzerinde, üretici adı, normal değerler, hortum montaj test seri numarası değerleri kalıcı mühür ile gösterilmektedir. İstenildiği taktir de tam test sertifikası sunulabilir.

Patlama değeri, BS 5173 kısım 102.10:1190(EN ISO 1402) standardına uygun çevre sıcaklık değerinde test edilmiştir.

Fittingsların sonuna eklenen iki kablo ile elektriksel devamlılık sağlanmaktadır. Sağlanan elektriksel devamlılık statik elektrik yükünün boşaltılmasına yardım eder ve oluşan kıvılcımı engeller. Hortumların omaj değeri BS 5842:1980 kısım 6.2(EN ISO 8031)’e uygun olarak 1 ohm’dan düşüktür.Talebe göre PTFE 300  hortumlarını Directive 94/9/EC "ATEX" koşullarına uygun olacak şekilde özel antistatik siyah dış kaplamalı olarak ta üretilmektedir.

BAŞLICA KULLANIM ALANLARI

·  Petrol-Kimya endüstrisi

·  Tankerden tankere transfer hortumu

·  Kızgın yağ

·  Biyoyakıt emme

·  Havacılık-benzin alanında

·  Yakıt yağlama

·  Yağlama yağları taşıma

·  Gemiden gemiye dolum hortumu,

·  Petrol-Gaz endüstrisi