Hafta İçi - 08:30-18:00 | Pazar Kapalı

Ürün Fotoğrafları

Genel Bilgiler


BIOTEC 85  KOMPOZİT HORTUM

BIOTEC 85  Kompozit Hortum termoplastik dediğimiz ısıyla yumuşayan belirli sıcaklıkta bükülebilir veya kalıplanabilir hale gelen ve soğuduktan sonra katılaşan özelliğe sahip hortumdur. PTFE, Polyethylene, Polyester film ve Polypropylene malzemelerden imal edilmiş ve çok katmanlı yapıya sahiptir. Polimerik Polyester kumaş kaplama dış katmanı sayesinde hava şartlarına ve aşınmaya dayanıklıdır. Diğer dış katmanı ise özel PU kumaştır. PU kumaş ozon, güneş ışığı ve hava şartlarına dayanıklılığı sayesinde ileri derece ısı ve aşınma özelliği de sahiptir.

BIOTEC 85 hortumlarda yüksek yoğunlukta PLT borusal şekilli filme sahip olduğu için sızmaları engelleyerek sağlamlığını garantiler. Birlikte sarılmış olduğu tüm farklı katmanlar iç ve dış tel spiralleri arasında preslenerek sıkıştırılmıştır bu sayede hortumlarımız mükemmel kimyasal özelliğiyle biyoyakıt emme ve tahliyesinde kullanılır. Direnç göreceli ve hafifliği emmek için tasarlanmıştır. Avrupa EN 13765:2003 Tip 3 (BS 5842:1980), standartlarında belirtilen özelliklere ve NAHAD prensiplerine (NAHAD 600/2005) uygun olarak üretilmiştir.

ÖZELLİKLER VE UYGULAMALAR

BIOTEC 85 Kompozit Hortum aşırı esnek ve bükülmesi kolay olmasından kaynaklı kullanıma uygundur. Kızgın yağ ve bitümün pozitif veya negatif olarak aktarılmasını sağlar. BIOTEC 85 Gıda Kompozit Hortum herhangi bir kirleticiyi ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Üretimin tüm aşamasında hortum kontrol edilir ve üretim sürecinde hiçbir yağlayıcı veya yağ kullanılmaz. Tüm hortumlar %100 aromatik geçirmezlik ve antistatik özelliklere sahiptir. Çekme(emiş) ve boşaltma amaçlı olarak kullanılır. İç PTFE Nanotec yapısı sayesinde hortumun iç duvarına hiçbir şey yapışmaz ve iç olukların ve kıvrımların olmaması nedeniyle içinde hiçbir şey sıkışıp kalmaz. Emiş değeri EN ISO 7233 B Metoduna göre 0,9 bardır. Kaplin ve dıştan sıkıştırılmış paslanmaz çelik yüksüklerle yapılmıştır.

BIOTEC 85

BIOTEC 85 düzenekleri, kolayca geniş bir kaplin yelpazesi ile donatılmıştır. Paslanmaz çelik veya alüminyum halkalarla dövülmüş Biyoyakıt emme ve tahliyesinde kullanılır. -40 ila +100°C arasındaki sıcaklıklarda olan ürünlerin tahliyesine sahiptir. Tüm etanol dereceleri işlemek için özel tasarlanmış yakıt hortumudur. Biyoetanol mısır, buğday, pancar ve şeker kamışı gibi ürünlerdeki nişasta veya şekerden kolayca yapılır. Biyoetanol berrak, renksiz, yanıcı, oksijenli bir hidrokarbon hortumdur. Tüm yakıtları işlemek için tasarlanmış bu hortum nakliye yakıtı olarak da kullanılmaktadır.

GÜVENLİK

Güvenilirlik açısından BS 5842:1980 bölüm 6.4(EN ISO 1402)’e uygun olarak 11/2” değerinde test edilmiştir.. Hortumun bir ucundaki güvenlik yüksüğü üzerinde, üretici adı, normal değerler, hortum montaj test seri numarası değerleri kalıcı mühür ile gösterilmektedir. İstenildiği taktir de tam test sertifikası sunulabilir.

Patlama değeri, BS 5173 kısım 102.10:1190(EN ISO 1402) standardına uygun çevre sıcaklık değerinde test edilmiştir.

Fittingsların sonuna eklenen iki kablo ile elektriksel devamlılık sağlanmaktadır. Sağlanan elektriksel devamlılık statik elektrik yükünün boşaltılmasına yardım eder ve oluşan kıvılcımı engeller. Hortumların omaj değeri BS 5842:1980 kısım 6.2(EN ISO 8031)’e uygun olarak 1 ohm’dan düşüktür.Talebe göre PTFE 300  hortumlarını Directive 94/9/EC "ATEX" koşullarına uygun olacak şekilde özel antistatik siyah dış kaplamalı olarak ta üretilmektedir.

BAŞLICA KULLANIM ALANLARI

·  Petrol-Kimya endüstrisi

·  Tankerden tankere transfer hortumu

·  Kızgın yağ

·  Biyoyakıt emme

·  Havacılık-benzin alanında

·  Yakıt yağlama

·  Yağlama yağları taşıma

·  Gemiden gemiye dolum hortumu,

·  Petrol-Gaz endüstrisi