Hafta İçi - 08:30-18:00 | Pazar Kapalı

Ürün Fotoğrafları

Genel Bilgiler


HIGRADE 101 JET UÇAK YAKITI KOMPOZİT HORTUM

HIGRADE 101 Jet Uçak Yakıtı Kompozit Hortum termoplastik dediğimiz ısıyla yumuşayan belirli sıcaklıkta bükülebilir veya kalıplanabilir hale gelen ve soğuduktan sonra katılaşan özelliğe sahip hortumdur. PTFE, Polyethylene, Polyester film ve Polypropylene malzemelerden imal edilmiş ve çok katmanlı yapıya sahiptir. Polimerik Polyester kumaş kaplama dış katmanı sayesinde hava şartlarına ve aşınmaya dayanıklıdır. Diğer dış katmanı ise özel PU kumaştır. PU kumaş ozon, güneş ışığı ve hava şartlarına dayanıklılığı sayesinde ileri derece ısı ve aşınma özelliği de sahiptir.

HIGRADE 101 hortumlarda yüksek yoğunlukta PLT borusal şekilli filme sahip olduğu için sızmaları engelleyerek sağlamlığını garantiler. Birlikte sarılmış olduğu tüm farklı katmanlar iç ve dış tel spiralleri arasında preslenerek sıkıştırılmıştır bu sayede hortumlarımız havacılık, benzin, gazyağı, yakıt, yağlama yağları taşıyan ürünlerde kullanıma uygundur.

Avrupa EN 13765:2003 Tip 3 (BS 5842:1980), standartlarında belirtilen özelliklere ve NAHAD prensiplerine (NAHAD 600/2005) uygun olarak üretilmiştir.

ÖZELLİKLER VE UYGULAMALAR

HIGRADE 101 Jet Uçak Yakıtı Kompozit Hortum aşırı esnek ve bükülmesi kolay olmasından kaynaklı kullanıma uygundur. Kızgın yağ ve bitümün pozitif veya negatif olarak aktarılmasını sağlar. HIGRADE 101 Jet Uçak Yakıtı Hortumu herhangi bir kirleticiyi ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Havacılık dahil benzin, gazyağı, yakıt, yağlama yağları taşıyan ürünlerde kullanım sağlar. Üretimin tüm aşamasında hortum kontrol edilir ve üretim sürecinde hiçbir yağlayıcı veya yağ kullanılmaz. Tüm hortumlar %100 aromatik geçirmezlik ve antistatik özelliklere sahiptir. Çekme(emiş) ve boşaltma amaçlı olarak kullanılır. İç PTFE Nanotec yapısı sayesinde hortumun iç duvarına hiçbir şey yapışmaz ve iç olukların ve kıvrımların olmaması nedeniyle içinde hiçbir şey sıkışıp kalmaz. Emiş değeri EN ISO 7233 B Metoduna göre 0,9 bardır. Kaplin ve dıştan sıkıştırılmış paslanmaz çelik yüksüklerle yapılmıştır.Jet yakıtı -50 + 100 º akışkanların transferinde kullanılır. Uçak yakıtı ikmali, transferlerde, jet yakıt kamyonu  tank vagonu, dolum tesisi gibi araç ve işletmelerde güvenli kullanım sağlar.

HIGRADE 101

HIGRADE 101 düzenekleri, kolayca geniş bir kaplin yelpazesi ile donatılmıştır. Paslanmaz çelik veya alüminyum halkalarla dövülmüş jet yakıtı veya havacılık türbin dövülmüştür. Jet yakıtı veya havacılık türbin yakıtı(ATF) kullanılmak için tasarlanmış bir tür havacılık yakıtıdır. Gaz türbinli motorlarla çalışan uçaklarda dış görünüşü saman renginde ve renksizdir. Ticari havacılık için en yaygın yakıt türü JET A’dır. Sivil türbin motorlu havacılıkta ise yaygın olarak kullanılan gelişmiş soğuk hava performansı için kullanılan JET B’dir.  

GÜVENLİK

Güvenilirlik açısından BS 5842:1980 bölüm 6.4(EN ISO 1402)’e uygun olarak 11/2” değerinde test edilmiştir.. Hortumun bir ucundaki güvenlik yüksüğü üzerinde, üretici adı, normal değerler, hortum montaj test seri numarası değerleri kalıcı mühür ile gösterilmektedir. İstenildiği taktir de tam test sertifikası sunulabilir.

Patlama değeri, BS 5173 kısım 102.10:1190(EN ISO 1402) standardına uygun çevre sıcaklık değerinde test edilmiştir.

Fittingsların sonuna eklenen iki kablo ile elektriksel devamlılık sağlanmaktadır. Sağlanan elektriksel devamlılık statik elektrik yükünün boşaltılmasına yardım eder ve oluşan kıvılcımı engeller. Hortumların omaj değeri BS 5842:1980 kısım 6.2(EN ISO 8031)’e uygun olarak 1 ohm’dan düşüktür.Talebe göre PTFE 300  hortumlarını Directive 94/9/EC "ATEX" koşullarına uygun olacak şekilde özel antistatik siyah dış kaplamalı olarak ta üretilmektedir.

Kimyasal -50 + 120 º akışkanların transferinde kullanılır. Gemiden gemiye, karadan gemiye transferlerde, kimya kamyonu, kimyasal tank vagonu, kimyasal  dolum tesisi gibi araç ve işletmelerde güvenli bir ikmal sağlar. Diğer kompozit hortumlarında olduğu gibi, bu hortum da Klas Tip Onay Sertifikalıdır.

BAŞLICA KULLANIM ALANLARI

·  Petrol-Kimya endüstrisi

·  Tankerden tankere transfer hortumu

·  Uçak yakıtı

·  Havacılık-benzin alanında

·  Yakıt yağlama

·  Yağlama yağları taşıma

·  Gemiden gemiye dolum hortumu,

Petrol-Gaz endüstrisi