Hafta İçi - 08:30-18:00 | Pazar Kapalı

Ürün Fotoğrafları

Genel Bilgiler


CHEM 700 KİMYA KOMPOZİT HORTUM

CHEM 700 Kimya Kompozit Hortum termoplastik dediğimiz ısıyla yumuşayan belirli sıcaklıkta bükülebilir veya kalıplanabilir hale gelen ve soğuduktan sonra katılaşan özelliğe sahip hortumdur. PTFE, Polyethylene, Polyester film ve Polypropylene malzemelerden imal edilmiş ve çok katmanlı yapıya sahiptir. Polimerik Polyester kumaş kaplama dış katmanı sayesinde hava şartlarına ve aşınmaya dayanıklıdır. Diğer dış katmanı ise özel PU kumaştır. PU kumaş ozon, güneş ışığı ve hava şartlarına dayanıklılığı sayesinde ileri derece ısı ve aşınma özelliği de sahiptir.

CHEM 700 hortumlarda yüksek yoğunlukta PLT borusal şekilli filme sahip olduğu için sızmaları engelleyerek sağlamlığını garantiler. Birlikte sarılmış olduğu tüm farklı katmanlar iç ve dış tel spiralleri arasında preslenerek sıkıştırılmıştır bu sayede hortumlarımız petrol-kimya endüstrisi ve petrol-gaz endüstrisi için kullanıma uygundur.

Avrupa EN 13765:2003 Tip 3 (BS 5842:1980), standartlarında belirtilen özelliklere ve NAHAD prensiplerine (NAHAD 600/2005) uygun olarak üretilmiştir.

ÖZELLİKLER VE UYGULAMALAR

CHEM 700 Kimya Kompozit Hortum aşırı esnek ve bükülmesi kolay olmasından kaynaklı kullanıma uygundur. Kızgın yağ ve bitümün pozitif veya negatif olarak aktarılmasını sağlar. CHEM 700 Kimya  Hortumu kimyasal ve çok çeşitli tehlikeli kimyasalları işkemek için mekanik olarak tasarlanmıştır.Tüm hortumlar %100 aromatik geçirmezlik ve antistatik özelliklere sahiptir. Çekme(emiş) ve boşaltma amaçlı olarak kullanılır. İç PTFE Nanotec yapısı sayesinde hortumun iç duvarına hiçbir şey yapışmaz ve iç olukların ve kıvrımların olmaması nedeniyle içinde hiçbir şey sıkışıp kalmaz. Emiş değeri EN ISO 7233 B Metoduna göre 0,9 bardır. Kaplin ve dıştan sıkıştırılmış paslanmaz çelik yüksüklerle yapılmıştır.

CHEM 700 AĞIR HİZMET

Malzemelerin transferi için ağır hizmet yapıya sahiptir. Emme veya basınç altındaki kimyasallar için gemiden kıyıya ve gemiden gemiye için kullanılır. Genel olarak zorlu endüstriyel ve denizcilik uygulamalarında tercih edilir. Herhangi olası sızıntıyı önlemek için UHMW PLT dikişsiz boru şeklinde gaz geçirmez bir yapıyı garanti eder.

Yaygın olarak kullanımı karayolu ve demiryolu tankerlerinin yüklenmesi ve boşaltılmasında üstten yükleme için esnek terminal hortumu olarak uygundur.

GÜVENLİK

Güvenilirlik açısından BS 5842:1980 bölüm 6.4(EN ISO 1402)’e uygun olarak 11/2” değerinde test edilmiştir.. Hortumun bir ucundaki güvenlik yüksüğü üzerinde, üretici adı, normal değerler, hortum montaj test seri numarası değerleri kalıcı mühür ile gösterilmektedir. İstenildiği taktir de tam test sertifikası sunulabilir.

Patlama değeri, BS 5173 kısım 102.10:1190(EN ISO 1402) standardına uygun çevre sıcaklık değerinde test edilmiştir.

Fittingsların sonuna eklenen iki kablo ile elektriksel devamlılık sağlanmaktadır. Sağlanan elektriksel devamlılık statik elektrik yükünün boşaltılmasına yardım eder ve oluşan kıvılcımı engeller. Hortumların omaj değeri BS 5842:1980 kısım 6.2(EN ISO 8031)’e uygun olarak 1 ohm’dan düşüktür.Talebe göre PTFE 300  hortumlarını Directive 94/9/EC "ATEX" koşullarına uygun olacak şekilde özel antistatik siyah dış kaplamalı olarak ta üretilmektedir.

Kimyasal -50 + 120 º akışkanların transferinde kullanılır. Gemiden gemiye, karadan gemiye transferlerde, kimya kamyonu, kimyasal tank vagonu, kimyasal  dolum tesisi gibi araç ve işletmelerde güvenli bir ikmal sağlar. Diğer kompozit hortumlarında olduğu gibi, bu hortum da Klas Tip Onay Sertifikalıdır.

BAŞLICA KULLANIM ALANLARI

·  Petrol-Kimya endüstrisi

·  Tankerden tankere transfer hortumu

·  Gemi asfalt, bitüm aktarımı

·  Gemiden gemiye dolum hortumu,

·  Petrol-Gaz endüstrisi