Hafta İçi - 08:30-18:00 | Pazar Kapalı

Ürün Fotoğrafları

Genel Bilgiler


OIL 800 AKARYAKIT TANKER VE GEMİ BOŞALTMA KOMPOZİT HORTUM

OIL 800 Akaryakıt Tanker ve Gemi Boşaltma Kompozit Hortum termoplastik dediğimiz ısıyla yumuşayan belirli sıcaklıkta bükülebilir veya kalıplanabilir hale gelen ve soğuduktan sonra katılaşan özelliğe sahip hortumdur. PTFE, Polyethylene, Polyester film ve Polypropylene malzemelerden imal edilmiş ve çok katmanlı yapıya sahiptir. Polimerik Polyester kumaş kaplama dış katmanı sayesinde hava şartlarına ve aşınmaya dayanıklıdır. Diğer dış katmanı ise özel PU kumaştır. PU kumaş ozon, güneş ışığı ve hava şartlarına dayanıklılığı sayesinde ileri derece ısı ve aşınma özelliği de sahiptir.

OIL 800 hortumlarda yüksek yoğunlukta PLT borusal şekilli filme sahip olduğu için sızmaları engelleyerek sağlamlığını garantiler. Birlikte sarılmış olduğu tüm farklı katmanlar iç ve dış tel spiralleri arasında preslenerek sıkıştırılmıştır bu sayede hortumlarımız kimya endüstrisi, petrol ve gaz endüstrisine uygun ürünümüzün petrol gereksinimlerini karşılamasını sağlar.

Avrupa EN 13765:2003 Tip 3 (BS 5842:1980), standartlarında belirtilen özelliklere ve NAHAD prensiplerine (NAHAD 600/2005) uygun olarak üretilmiştir.

ÖZELLİKLER VE UYGULAMALAR

OIL 800 Kompozit Hortum aşırı esnek ve bükülmesi kolay olmasından kaynaklı kullanıma uygundur. Kimya asit, solvent vb. yakıcı alanlarda kullanılır. Tüm hortumlar %100 aromatik geçirmezlik ve antistatik özelliklere sahiptir. Harici olarak sıkma halkaları ile dövülmüş, kolay temin edilen bir çok çeşitli kaplinlerle donatılmıştır. Çekme(emiş) ve boşaltma amaçlı olarak kullanılır. Emiş değeri EN ISO 7233 B Metoduna göre 0,9 bardır. Kaplin ve dıştan sıkıştırılmış paslanmaz çelik yüksüklerle yapılmıştır.

OIL 800 HD–AĞIR HİZMET

OİL 800 bir çok çeşitli hidrokarbon taşıyıcıların emme veya basınç altında transfer sağlamak amaçlı ağır hizmet tipine sahiptir. Kullanım alanları genellikle siyah yağlar ve daha ağır yağlama ürünleri için uygundur. Gemiden kıyıya, gemiden gemiye, rıhtım ve genel olarak zorlu endüstriyel denizcilik uygulamalarında kullanılır.

OIL 800 SD

OIL 800 genellikle akaryakıtlar, benzin, dizel, yağlama olmak üzere birçok alanda kullanıma uygundur. Sıklıkla kullanım alanları karayolu ve demiryolu tanker yükleme ve boşaltmadır.

GÜVENLİK

Güvenilirlik açısından BS 5842:1980 bölüm 6.4(EN ISO 1402)’e uygun olarak 11/2” değerinde test edilmiştir.. Hortumun bir ucundaki güvenlik yüksüğü üzerinde, üretici adı, normal değerler, hortum montaj test seri numarası değerleri kalıcı mühür ile gösterilmektedir. İstenildiği taktir de tam test sertifikası sunulabilir. Belirt

Patlama değeri, BS 5173 kısım 102.10:1190(EN ISO 1402) standardına uygun çevre sıcaklık değerinde test edilmiştir.

Fittingsların sonuna eklenen iki kablo ile elektriksel devamlılık sağlanmaktadır. Sağlanan elektriksel devamlılık statik elektrik yükünün boşaltılmasına yardım eder ve oluşan kıvılcımı engeller. Hortumların omaj değeri BS 5842:1980 kısım 6.2(EN ISO 8031)’e uygun olarak 1 ohm’dan düşüktür.Talebe göre PTFE 300  hortumlarını Directive 94/9/EC "ATEX" koşullarına uygun olacak şekilde özel antistatik siyah dış kaplamalı olarak ta üretilmektedir.

Kimyasal -50 + 120 º akışkanların transferinde kullanılır. Gemiden gemiye, karadan gemiye transferlerde, kimya kamyonu, kimyasal tank vagonu, kimyasal  dolum tesisi gibi araç ve işletmelerde güvenli bir ikmal sağlar. Diğer kompozit hortumlarında olduğu gibi, bu hortum da Klas Tip Onay Sertifikalıdır.

BAŞLICA KULLANIM ALANLARI

·  Petrol vb. ürünlerin madde transferinde,

·  Akaryakıt transferi,

·  Akaryakıt, petrol tankı dahili drenajı,

·  Akaryakıt, petrol tankı yüzer emici kol “Esnek Mafsalı”,

·  Tankerden tankere transfer hortumu,

·  Gemiden akaryakıt, petrol aktarımı,

·  Gemiden gemiye dolum hortumu,

·  Gemiden karaya dolum hortumu,

·  Akaryakıt, petrol fabrikalarında ki transfer hortumu,

·  Akaryakıt,petrol boşaltım hortumları